Xiaomi’nin orta segmentteki telefon modeli olan Xiaomi Mi 8 Lite tanıtıldı. Orta segment olmasına rağmen önemli özellikleri barındıran Xiaomi Mi 8 Lite alınır mı?  Xiaomi Mi 8 Lite özellikleri ve fiyatı nedir? Hep beraber inceliyoruz.

EKRAN

Xiaomi Mi 8 Lite’nin 6.26 inç çentikli bir ekranı var bu ekran 2280×1080 piksel ölçülerinde ve  Full HD+ olarak geçiyor.

KAMERA

Xiaomi Mi 8 Lite’nin 24 megapiksel Sony IMX576 sensörlü bir ön kamerası var ve bu değer özellik rakiplerine göre çok iyi. Yine arka tarafta 12 megapiksel Sony IMX363 sensörlü f/1.9 diyafram değerine sahip kamera var ayrıca 5 megapiksellik bir ikinci kamera yer alıyor. Arka kısıda 2, önde 1 toplam 3 kamraya sahip.

İŞLEMCİ
Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE işlemciye sahip olan Mi 8 Lite’nin oyunlar için özel bir optimizasyonu bulunuyor. 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan Mi 8 Lite’nin gücü rakipleri oldukça zorluyor.


BATARYA

Xiaomi Mi 8 Lite’nin batarya büyüklüğü ise 3350 mAh ve bu değer gayet ideal.

Sonuç olarak genel bir değerlendirme yaptığımızda Xiaomi Mi 8 Lite alınır mı? sorusunun cevabına kesinlike alınır olarak cevap veririz. Fiyat performans ve beklentilere göre değerlerin oldukça makul olduğunu söyleyebiliriz.