15 Kasım 2016 itibariyle piyasaya çıkan Toyota C-HR oldukça merak uyandıran bir model. Türkiye’de üretiliyor olması aynı zamanda Hybrid modeli de olan Toyota C-HR ülkemizde pek tutulmayan Toyota Prius modelinin üzerine geliştirilmiş bir crossover. Toyota C-HR alınır mı? Bu araç ile ilgili görüşlerimiz neler kısaca inceliyoruz.

Ülkemizde iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulan Toyota C-HR. 1.2lt benzinli 116 beygir ve 1.8 Hybrid motor seçeneği ile sunuluyor. Manuel ve otomatik vites seçenekleri bulunan aracın 1.2 litrelik motoru aynı zamanda turbo beslemeli.

1.2 motor 100 kilometrede ortalama 5,9 litre yakıt tüketiyorken 1.8 Hybrid modeli ise sadece 3,8 litre yakıt tüketim değerine sahip. Bu değerler sınıfındaki diğer modellere ve böyle büyüklükteki bir araca göre çok çok iyi.

Yeni Toyota C-HR’nin teknolojisi de parmak ısırtan cinsten. Mesela eğer müzik listeniz kesinlikle vazgeçemediğiniz bir yol arkadaşınız ise Toyota C-HR‘de sunulan JBL yüksek kaliteli ses sisteminden çok keyif alacaksınız. Mükemmel bir kalite sunan 576 watt gücündeki 9 hoparlörlü, eksiksiz müzik kodlama özelliğine sahip sistem, sınıfındaki otomobiller içinde konser salonundakine en yakın sesi üretiyor.

Bu arada Toyota CHR Fiyat Listesi için tıklayınız.

Fotoğraf: netcarshow.com