Samsung’un merakla beklenen Samsung Galaxy S7 incelemesini yapıyoruz. Yeni amiral gemisi, bir önceki modele oranla nerede ise her alanda daha iyi bir çizgiye sahip.

Samsung, MWC 2016’da beklenen iki yeni amiral gemisi olan Galaxy s7 ve galaxy s7 Edge modellerini duyurmuştu hatırlarsanız.

Şimdi ise Samsung Galaxy S7 incelemesi ile karşınızdayız.

Samsung Galaxy S7 özellikleri

Samsung Galaxy S7’nin detayları, ilk bakışta Galaxy S6’ya çok benziyor. Sadece  bazı iyileştirmelerin yapıldığını ayrım ediyorsunuz.

Bu iyileştirmelerden ilki, kamera çıkıntısının bir önceki modele oranla önemli derecede azalmış olması. Ayrıca galaxy S7’nin arka yüzey kenarları, bizim galaxy Note 5’te görmüş olduğumuza benzer olarak kıvrımlı bir yapıda seyrediyor.

Yan çerçevelerinde metal kullanılan telefonun hem önü hem de arkası corning gorilla glass 4 cam teknolojisiyle bezenmiş durumda. Ek olarak telefonun beyaz, siyah, altın ve gümüş olmak üzere 4 farklı renk seçeneğinin bulunduğunu belirtelim.

Galaxy s7’nin en önemli iyileştirmesi ise suya ve toza dayanıklılığı. Ip 68 sertifikasıyla beraber cihaz 1.5 metre suda 30 dakika boyunca kalabiliyor.

5.1 inç monitör boyutuyla gelen telefon quad hd çözünürlük sunuyor ve Samsung’un kendi üretimi olan super amoled paneli kullanıyor. Ayrıca bu monitör “her vakit açık” özelliği var. Bu özellik yardımıyla kullanıcılar her vakit saat, tarih ve gelen bildirimleri cihazın ekranından görebiliyor.

Samsung Galaxy S7, Türkiye’de Exynos 8890 işlemcili versiyonuyla yer ediniyor. Cihazda bu işlemcinin yanı sıra 4 gb ram, microsd kart desteğiyle 200gb’a kadar arttırılabilen 32 veya 64 gb dahili depolama alanı seçenekleri ve android 6.0 marshmallow işletim sistemi bulunuyor. özellikle galaxy s7 ile birlikte microsd kart desteğinin geri dönmesi çok sevindirici.

Kamera tarafında ise özellikle düşük ışık performansıyla öne çıkan, britcell teknolojisinin kullanıldığı ve f/1.7 diyafram değerine haiz 12 mp’lik bir arka kamera görüyoruz.

Hem çekim kalitesi aynı zamanda odaklama hızıyla bu kameranın şu anda yer edinen en iyi akıllı telefon kameralarından biri olduğu su götürmez bir reel. Ek olarak hızlı odaklama yapabilmeyi elde eden dual pixel teknolojisi de önemli bir artı.

Son olarak cihazda 3000 mah kapasiteli bir pil bulunuyor. Bu pil, yekpare kasa nedeniyle çıkartılamaz durumda.

  • Samsung Galaxy S7 Cep Telefonu Artıları
  • Yüksek çözünürlüklü iyi bir ekran
  • Daha iyi/güçlü performans
  • Diğerlerine göre iyi bir kamera
  • IP68 sertifikası (Suya dayanıklılık)
  • MicroSD kart ile artırılabilir hafıza
  • Samsung Galaxy S7 Cep Telefonu Eksileri
  • Yüksek fiyat
  • Batarya çıkarılabilir durumda değil
  • Arka tarafın da cam olması sebebiyle sert düşüşlere karşı dayanıklı olmaması