Samsung’un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S9’u tanıttı. Samsung Galaxy S9 yeni neler sunuyor. Samsung Galaxy S9 özellikleri neler? Samsung Galaxy S9 alınır mı?

Samsung Galaxy S9 kamera özellikleri ve yeni teknolojileri ile tanıtıldı. Kullanıcıların çok büyük beklenti içinde olduğu ekran altına gömüşü parmak izi tarama özelliği tanıtılmadı. Parmak izi okuyucusu yine arka kısımda olan Samsung Galaxy S9’un arkasında tek kamera var.

Alanında en iyi değerlere sahip olan Samsung Galaxy S9 Qualcomm’un en iyi yonga seti olan Snapdragon 845 kullancak. 4GB Ram kullanılan cihazda 64-128-256 GB hafıza seçenekleri mevcut. Ayrıca Micro SD kart ile hafızayı yükseltebiliyorsunuz. Hafıza kartı yerine çift sim kart özelliği sayesinde 2.sim kartınızı takabilirsiniz. Yani Samsung Galaxy S9’u dilerseniz çift hatlı kullanmak mümnkün.

Şimdi sırayla tanıtılan özelliklere göz atalım.

1- Infinity Display
Samsung Galaxy S9’daki bu özellik sayesinde önceki modellerde olduğu gibi kavisli ekran size sonsuz bir ekran varmış gibi hissttiriyor.

2- Iris Yüz Taraması
Evet sonunda Samsung’da tıpkı Apple iPhone X’deki gibi derilik taraması yapabilien, geliştirilmiş göz taraması özelliğine kavuştu. Bu sayede ekran kilidini göz taraması ile açabileceksiniz.

3- Renk Seçenekleri

Samsung Galaxy S9’da 4 renk seçeneği var. Gece yarısı siyahı, mercan mavisi, titanyum gri ve lila moru olarak tercih edebilirsiniz.

4- Artırılmış Gerçeklik ve Avatar Emoji

Yeni Samsung Galaxy S9’da AR teknolojileri üzerine çalışılmış, iPhone X’teki Animoji benzeri bir özellik sunuldu. Bu özellik sayesinde yüzünüzü tarayarak saniyeler içinde kendinizi bir emoji yapabiliyorusnuz.

5- Geliştirilmiş Hoparlor Sistemi

Samsung Galaxy S9’da geliştirilmiş AKG hoparlorler mevcut bu hoparlorler ekranını altında ve üstünde yer alıyor. Ayrıca telefonda 3.5 mm standart kulaklık girişi mevcut.