Yeni Renault Megane satışa çıktı. İlk kez 1995 yılında piyasa çıkan Renault Megane bu kez 4.jenerasyon ile karşımızda. Peki Renault Megane alınır mı? Yakıt ve yorumlar nasıl hepsi yazımızda.

Otomobil tam anlamıyla markanın yeni tanıttığı üst sınıf temsilcisi Talisman’ın temsilcisi olmuş. Ön ve arka farlar ile bu tasarım Talisman’ın aynısı. Yan tarafta basit bir tasarım olsada parlak alanlar ve büyük jantlar ile araç çekici görünüyor. Arkada ise neredeyse birbirine değecek kadar yakın büyük farlar var. Bu farlar da led teknolojisine sahip.

Yeni Renault Megane eski modele göre 6,4 cm uzamış 2,5 cm daha alçak olan aracın aks aralığı ise 2,8 cm artmış. Yani az da olsa araç daha kaslı ve büyümüş diyebiliriz.

Dış tasarımında kullanılan tasarım Ahikâyesi içeride de devam ediyor. İç mekanda teknolojik pek çok öğe var. Tesla araç modellerinde olduğu gibi devasa bir ekran bizi karşılıyor.  Yeni Renault Megane navigasyon ekranı 8.7 inç büyüklüğünde. Hatırlatmakta fayda var iPad mini ekran boyutu 7,9 inç. Bir tabletten daha büyük bu ekran gerçekten çok etkileyici. Bunun yanında gösterge alanında 7 inç TFT ekran mevcut. Markanın iddaasına göre ön konsolda kullanılan yumuşak dokulu malzeme kapı kollarında ve ön konsolunda devamında kullanılıyor. Üst versiyonlarda deri kaplamalı direksiyon var. Direksiyon, göstergeler, havalandırlamalar, konsol ve düğme çevrelerinde krom detaylar yer alıyor. Yeni Renault Megane’da opsiyonel olarak BOSE ses sitemi sunuluyor. Aracın koltuklarında çift yoğunluklu köpük kullanılmış. Bu koltuklar maksimum konfor ve destek sağlıyor.

Yeni Renault Megane 434 litre bagaj hacmine sahip. Sınıfının en iyi 2.değeri olan bu kapasiyeteye ek iç mekanda 25 litre saklama alanı var. Yeni Renault Megane bir önceki modele göre arka diz mesafesini 2 cm büyütmüş. Tabi bu küçük bir değer olsa bile dizi öne çarpan uzun boylu biri için önemli bir konu olabilir.

Fotoğraf : netcarshow.com