iPhone 8 alınır mı diye merak ediyorsanız şu anda doğru yerdesiniz. alinirmi.net olarak sizleri bu cihaz hakkında hızlıca bilgilendireceğiz.

iPhone 8 4.7 inç ekranı ile iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Cihazda 2 RAM sunulurken kullanılan çekirden sayısı 6. Cihazın batarya kapasitesi 1821 mAh olarak sunulmuş, bu değer için ortalama diyebiliriz.

Ekran çözünürlüğü 750×1334 değerlerinde ve IPS LCD ekran teknolojisi kullanılıyor. Kamera olarak arka tarafta 12 megapiksel, ön tarafta ise 7 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera kullanılmış.

iPhone 7 iPhone 8 karşılaştırma yaptığımızda iPhone 8’i iPhone 7’den ayıran en büyük özelliğin kablosuz şarj özelliği olması diyebiliriz, zira bir önceki nesil olan iPhone 7’de bu özellik yok. Ayrıca iPhone 8’de A11 adlı çip kullanılmış ve %25 daha hızlı olduğu söyleniyor. Kameralar aynı. Diğer özellikler genel olarak aynı.

Bizce iPhone 8 alınmaz ama bazı şartlarda; Eğer iPhone 6,6s veya 7 kulanıyorsanız alımaz çünkü o kadar para verip bu kadar basit geliştirmeler yapılan bir telefona geçiş yapılmaz. Daha düşük cihazlardan ya da diğer markalardan iPhone 8’e geçiş yapılabilir. Kötü bir telefon demiyoruz asla mükemmel bir cihaz fakat iPhone 7’den sonra gereksiz bir model olduğunu düşünüyoruz.

Cihazla ilgili bilmeniz gereken diğer özelliklere gelecek olursak; cihaz su geçirmiyor, parmak izi okuyucusu var. iPhone 8 sizce alınır mı? Yorum kısmına görüşlerinizi yazabilirsiniz.

 

3799
Kaç TL?
Teknoloji Marketlerindeki Fiyat
ALINIRMI.NET PUANI
89%