Altıncı nesline kavuşan Hyundai Elantra yeni altyapısı, yepyeni görünümü ve daha güçlü hale gelen dizel motoru ile rakipleri karşısında elini güçlendirmiş gibi görünüyor.

Görünüm olarak bir eski nesline göre daha dikkat çekici görünüyor. Markanın tüm araç modellerinde kullandığı altıgen ızgara ve geriye doğru uzayan sivri farlar çok dikkat çekiyor. Sis farları ve etrafındaki siyah parça sportif bir izlenim veriyor. Profil kısmında görünen çizgi aracın çok şık ve zengin görünmesini sağlıyor. 17 inçlik jantlar sportif ve güçlü duruyor. Yeni Hyundai Elantra eski araca göre 2 cm daha uzun ama iç mekan hemen hemen önceki kasa ile aynı. Arka taraf çok şık ve zarif duruyor. Yeni led stoplar ve sert çizgiler Hyundai Elantra’ya çok yakışmış.

Yeni Hyundai Elantra’nın sadece dışı değil iç kısımda çok dikkat çekici. Orta konsol, sürücü odaklı ve daha olgun görüyor. Konsolun tam ortasında dokunmatik ekran yer alıyor. Müzik sistemi telefon ve navigasyon mevcut.

Hyundai garanti konusunda diğer rakiplerinden çok farklı bir uygulama sunuyor. Hyundai’de 2 yıl 60 bin kilometrelik bir garanti hizmeti sunuyor. Bunun haricinde 3 yıl sınırsız, 5 yıl 100 bin kilometre ya da 7 yıl 80 bin kilometre garantisi bulunuyor. Bu önemli bir avantaj.

Hyundai Elantra’nın iki farklı motor seçenği var; 1.6 litrelik benzinli ve 1.6 litrelik dizel versiyonu var. Her iki motor seçeneğini düz veya otomatik vites ile tercih edebilirsiniz. Benzinli motor 136 beygir güç, 7 ileri otomatik vites ile sunulmakta. Hyundai Elantra yakıt konusunda gayet iyi.

ALINIRMI.NET olarak biz bu araç için ALINIR diyoruz.

Yeni Hyundai Elantra hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.hyundai.com/tr/tr/Showroom/Cars/Elantra/PIP/index.html

Fotoğraf : netcarshow.com