2018 yılının en dikkat çeken modellerinden biri olan Huawei Mate 20 Pro alınır mı? Huawei Mate 20 Pro’nun özellikleri ve detaylarını hızlıca inceliyoruz.

Bildiğiniz gibi Huawei dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri ve 2018 yılı 3.çeyrek raporuna göre Apple’dan daha fazla cihaz satıyor. Böylesine büyük bir şirketin ürettiği telefonlar haliyle çok dikkat çekiyor. Bizde Huawei Mate 20 Pro alınır mı? Sorusuna cevap aramaya başlıyoruz.

Huawei Mate 20 Pro’nun rakipleri çok güçlü, en başta tabi ezeli rakibi Apple iPhone X Max yer alıyor hemen ardından Samsung Galaxy Note 9 kendini gösteriyor.

Peki iPhone XS Max mi yoksa Huawei Mate 20 Pro’mu? Derseniz gelin cevabı birlikte arayalım.

Pil konusuda Huawei Mate 20 Pro gayet başarılı 4200 mAh pil gücüyle rakiplerine bir fark attığını söyleyebilir çünkü bu noktada Apple iPhone XS Max 3174 mAh pil gücüyle çok zor durumda.

Piksel yoğunluğu ve çözünürlük açısında yine Huawei Mate 20 Pro bir adım önde. 1440 x 3120 piksel ile cihaz resmen tavan yapmış durumda ve 1 piksel içinde 538 ppi bulunuyor. Bu oran Samsung Note 9’’da 513 Apple iPhone XS Max ise 456ppi.

Huawei Mate 20 Pro’nun kamerası çok farklı, bildiğiniz gibi Huawei firması son amiral gemilerinde Leica kamera kullanıyor. Bu konuda daha sonra detaylı bir araştırma yayınlayabiliriz ama Leica’nın çok eski ve köklü bir fotoğraf makinesi üreticisi olduğunu söylesek yeterli sanırım. Hatta ünlü fotoğrafçımız rahmetli Ara Güler’in de Leica kullanıyor dersek ne demek istediğimizi anlarsınız.

Huawei Mate 20 Pro’nun ön kamerası 24 Megapiksel ve gerçekten çok kaliteli bir ön kameraya sahip.

Huawei Mate 20 Pro’nun arka kısımda 3 adet kamerası bulunuyor. Sensör ve flash donanımlarına sahip olan Huawei Mate 20 Pro’nun ekranın ortasına gömülü parmak izi okuyucu ile sunuluyor bu gerçekten çok önemli bir detay.

Huawei Mate 20 Pro’nun ön tarafında üç boyutlu derinlik algılama ve kızılötesi destekli gelişmiş bir yüz tanıma kamerası bulunuyor.

Genel özellikleri ve rakiplerine kıyasla çok daha iyi olan Huawei Mate 20 Pro bizde tartışmasız tercih edilir ve fiyatının hakkını sonuna kadar karşılar. Huawei Mate 20 Pro alınır.