Makyajlanan yeni Ford Focus’un önü tıpkı Mondeo giibi yeni bir yüze sahip. Aston Martın’e benzeyen ön panjur yeni ledli farlar Ford Focus’un önden çok daha dikkat çekici olmasını sağlıyor. Boyutları değişmeyen Ford Focus’un profilinde göze çarpan bir değişiklik yok. Arka kısımda ise önceki kasa ile aynı tasarım farlar var ama biraz küçültülmüş.

Ford Focus’un iç mekanı neredeyse baştan yaratılmış. Bunların başında üç kollu direksiyon simidi ve yeni gösterge tablosu yer alıyor. Direksiyon tasırımı ve ele oturuşu oldukça iyi. Müzik sistemi ekranı yerine çok daha büyük bir multimedya ekranı var. Telefon, müzik, navigasyon sistemine erişebildiğimiz bu ekran oldukça büyük ve hasssas. Kendi kendine park edebilen düğme videsin sol tarafında yer alıyor.

Ford Focus sadece paralel olarak değil dikey olarak da park edebilyor. Küçük eşyalar için ön sırada yeterince yer var. Vitesin önünde bir alan var, arka kısımda isie kapaklı bir bölme mevcut.

Arka sırada yetişkiler için sınıf standartlarında diz ve baş mesafesi var. 316 litrelik bir bagaj hacmi var ama sınıfına göre biraz düşük bir boyut diyebiliriz.

Ford Focus’un 1.6 litre benzinli düz, 1.6 litre benzinli otomatik ve 1.0 benzinli otomatik motor seçeneklerinin yanı sıra. 1.6 dizel düz ve 1.5 dizel otomatik Ford Focus motor seçenekleri var.

Yakıt konusuda benzinli motorlar biraz fazla yaksada dizel otomatik ve dizel düz seçenekleri oldukça ekonomik.

Fotoğraf : netcarshow.com