Yeni Dacia Sandero Stepway ile birlikteyiz, Yeni Dacia Sandero Stepway ile önceki modeller arasındaki farklar neler? Araca yeni kazandırılan özellikler neler oldu? Otomatik dizel Dacia Sandero Stepway Alınır Mı? İnceliyoruz.

Daha önce Dacia Sandero Stepway kullananlar ya da merak eden kullanıcılar hatırlayacaktır aracın bir çok eksikliği vardı. Bu eksiklikler yeni Dacia Sandero Stepway ile bir nebze olsun giderilmiş. Yeni Dacia Sandero Stepway’in yeni kasasında önemli değişikliklerin başında yeni nesi Renault serisinde de görebileceğimiz led farlar yer alıyor. Ön görünüm genel olarak aynı olsa da yeni Dacia Sandero Stepway’ın gündüz farları ve bakışları artık daha güzel ve estetik görünüyor.

Arka kısımda çok büyük bir yenilik yok fakat stop lambaları  yenilenen kısımlar arasında yer alıyor. Bu bölüm gerçekten hoş duruyor. Araca arkadan baktığımız zaman keskin ve sert çizgiler araca güç kazandırmış.

Yeni Dacia Sandero Stepway’ın direksiyonu da yenilikten nasibini almış, hissiyatı çok güçlü olan yeni direksiyon bir önceki modele göre çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Sonunda cam açma kapama düğmeleri araç kapılarına koyulmuş, hatırlarsanız önceki modelde camlar vitesin üst tarafındaydı ve biraz zorlanıyorduk. Orta kısımda arka camları açan düğmeler mevcut. USB ve aux girişine ek yeni Dacia Sandero Stepway’de 12V priz girişi mevcut. Sürücüler için kol dayama özelliğini de eklemeyi ihmal etmemişler. 

Yeni özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak Geri görüş kamerası, yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici araca eklenmiş. Multimedya ekranı ile birlikte araçta hiç bir eksik kalmamış diyebiliriz. 

Yeni Dacia Sandero Stepway 1.5 otomatik dizel motoru ile kolay ve uygun bir sürüş sağlıyor. Fiyat performans bakımından karşılaştırma yapma gereği bile duymuyoruz. Çünkü bu fiyata bu konfor ve özellik gerçekten fazla bile, Yeni Sandero stepway alnır mı? sorusunda kesinlikle alınır diye yanıt veriyoruz.

Dacia Sandero Stepway fiyat listesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Fotoğraf: netcarshow.com